13 lipca 2024

PORTAL 28

Magazyn informacyjny

Wady okien aluminiowych

okna z aluminium

Niestety okna aluminiowe mają wady. Jest ich kilka. Jedną z nich są słabe parametry przewodzenia ciepła. Profile aluminiowe są zimne. Do okien, które montuje się w budynkach mieszkalnych stosuje się wkładkę PCV w ramie, aby podwyższyć te parametry. Do domu zaleca się wybierać trzykomorowe okna aluminiowe. Okna trzykomorowe lepiej izolują termicznie. Do okien używanych w budynkach użyteczności publicznej nie stosuje się tego sposobu.

Drugą wadą okien aluminiowych jest brak możliwości renowacji okien. Uszkodzone czy zadrapane profile aluminiowe można jedynie wymienić na nowe. Aluminium jest wyjątkowo podatne na zadrapania lub korozję. Mimo anodowania lub malowania proszkowego dochodzi do korozji okna. Tym samym cena okien podwaja się. I to jest trzecią wadą tych konstrukcji aluminiowych. Cena stolarki aluminiowej jest wyższa od stolarki pcv ze względu na indywidualne i nietypowe zamówienia.

Okna aluminiowe i tak cieszą się uznaniem architektów, inżynierów i budowlańców mimo swoich wad. Plastyczność, duże połacie, wytrzymałość to zalety, które decydują o stosowaniu okien aluminiowych w budownictwie. Obserwujemy je w dużych miastach, w wielkich budynkach przemysłowych i biurowych. Jest ich coraz więcej.

Copyright PORTAL 28 © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.