15 kwietnia 2024

PORTAL 28

Magazyn informacyjny

Spektakularny rozwój przewozów osobowych

przewozy osobowe

Wejście Polski do Unii Europejskiej i otwarcie się zachodniego rynku pracy na pracowników z Polski spowodowało wielką falę emigracji do państw Europy Zachodniej. Wyjeżdżali zarówno ludzie młodzi, jak i starsi, pojedyncze osoby, ale też i całe rodziny.

Te setki tysięcy ludzi zaczęły nagle podróżować pomiędzy Polską, a krajami Europy Zachodniej. To zrodziło zapotrzebowanie na tani, wygodny i bezpieczny transport. Tę potrzebę częściowo zaspokoił rozwój tanich linii lotniczych. Jednak nie rozwiązał on problemów polskiej prowincji, pracowników mieszkających na co dzień daleko od lotnisk i centrów komunikacyjnych.

Biznes nie znosi próżni więc tę niszę bardzo szybko wypełniły niewielkie firmy zajmujące się przewozem osób realizowanym za pomocą niewielkich, kilkuosobowych busów. W tej chwili na transportowym rynku konkuruje kilka tysięcy takich firm, wożących pracowników z Polski do miast, miasteczek i wsi w Niemczech, Belgii, Holandii i w innych europejskich krajach.

busy do Holandii

Wszyscy ci przewoźnicy działają w podobny sposób. Kilkuosobowy bus odbiera pasażera spod jego drzwi i wiezie pod wskazany adres w Holandii, czy Niemczech. W drogę powrotną zabierani są pasażerowie wracający do kraju. Dzięki temu wygodnemu systemowi pasażerowie nie muszą martwić się o bilety, o transport na dworzec autobusowy, czy kolejowy. Po prostu czekają na busa w swoim miejscu zamieszkania lub pracy.

Busy do Holandii, Belgii, czy Niemiec umożliwiły całej rzeszy pracowników bezpieczny i komfortowy transport do miejsca przeznaczenia. W szczególności cieszy się z tej możliwości cały sektor opiekunek osób starszych, na które pojawiło się olbrzymie zapotrzebowanie w krajach zachodnich o mocno starzejących się populacjach.

Transport busem nie jest co prawda tak wygodny jak lot samolotem, czy podróż pociągiem, ale jest tani, dostępny, a właściciele busów starają się zapewnić maksymalny możliwy komfort podróżowania. Nowoczesne 9-osobowe busy wyposażone są w wygodne fotele, ogrzewanie postojowe, wi-fi, czy też na przykład system DVD. Pojazdy przechodzą regularne przeglądy techniczne, a ich właściciele posiadają wszelkie wymagane przepisami pozwolenia i licencje. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących busy mają podwójną obsadę kierowców.

Dla wielu osób wyjeżdżających do pracy za granicę, busy do Europy Zachodniej są idealnym i często wybieranym środkiem transportu.

Źródło: www.zorrotrans.pl

Copyright PORTAL 28 © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.