Rośliny ogrodowe

łąka

Skomponowanie rabaty w taki sposób, aby była ona ucztą dla oka nie jest tak łatwym zadaniem, jakim mogłoby się to wydawać. Istnieją jednak rośliny, które odznaczają się zarówno urodą, wielorakimi możliwościami ich zastosowania oraz nie sprawiająca kłopotu pielęgnacją. Poniżej prezentujemy kilka propozycji, które z pewnością mogłyby znaleźć swoje miejsce w każdym szanującym się ogrodzie:

  • Ostrożka: Kwiat o charakterystycznym świecznicowatym kształcie, doskonale komponujący się z różami. Odpowiednio przycięty rozkwita dwa razy. Występują w kolorach białym, niebieskim oraz fioletowym, oraz zarówno w odmianie pełnej jak i prostej.
  • Dzwonek: roślina kwitnąca w okresie czerwiec-sierpień, wyjątkowo ładna, do tego świetnie znosząca półcień. Zalecane jak najwilgotniejsze podłoże.
  • Płomyk: efektowny kwiat kwitnący od czerwca do września w odcieniach różu, czerwieni oraz fioletu, okazjonalnie schodząc w stronę kwiatów białych. Najlepiej kwinie gdy gleba otrzyma obfity zastrzyk kompostu.
  • Kosaciec: Kwiat dostępny w mnogości kolorów. Ze względu na jego szerokie spektrum, świetnie się sprawdza jako roślina uzupełniająca kompozycję.