Podróże do Rosji

red army

Rosja, jak na kraj o tak masywnej wielkości przystało, posiada wiele róznych miejsc w które warto zawitać. Poniżej kilka z nich:

Irkuck: Jako stolicę Syberii Wschodniej, to miejsce zdecydowanie warto odwiedzić. W mieście cieszy oko mnogość drewnianej architektury oraz – podczas zimy – atrakcja z której miejscowość jest znana, to jest lodowe rzeźby oraz lodowe pałace. Warty odwiedzenia jest także najpiękniejszy spośrod drewnianych domów – tzw. Dom Koronkowy czy Dom Europy. Innym godnym odwiedzenia miejscem jest najstarsza Irkucka cerkiew – Cerkiew Zbawiciela.

Ułan-Ude: Stolica Republiki Buriacji. Słynie z klasztoru buddyjskiego w Iwołgińsku, wsi Starowierców, ośmiometrowej głowy Lenina, łuk triumfalny na cześć cara Mikołaja czy Pałac Kupiecki, który przypomina sukiennice w Krakowie. W czerwcu można tu także natrafić na lokalną olimpiadę.

Dolina Tunkińska: To miejsce, gdzie w okolicach Bajkału osiedli się buriaci ze swoją kulturą. Można tam spróbować ich kuchni, zakupić ich lecznicze górskie zioła, oraz zapoznać się bliżej z ich buddyjskimi świątyniami.