Podróże do Indii

taj mahal

Indie, jako kraj z ogromną mnogością tradycji, strojów, religii, kuchni oraz kultury a także jako drugi najludniejszy kraj świata, z pewnością nasyci każdego, kto gustuje w orientalnych klimatach i zabytkach. Prezentujemy naszym zdaniem najbardziej godne odwiedzenia miasta:

  • Delhi: Doskonale rozwinięta sieć metra pozwoli nam zobaczyć mnogość zabytków stolicy Indii bez większych kłopotów z dojazdem. Na naszej liści z pewnością powinna się znaleźć Droga Królewska (Rajpath) z pałacem prezydenckim i Bramą Indii, ozdobny Grobowiec Humayuna czy kompleksem Kutub Minar, z wielką wieżą w roli minaretu.
  • Agra: Znana głównie z siedemnastowiecznego ikonicznego grobowca Tadż Mahal, warto tu także odwiedzić nie mniej zapierający dech w piersiach grobowiec Itmad-Ud-Daulah oraz Czerwony Fortz masywnymi dwukilometrowymi Murami, niegdysiejszy ośrodek Wielkich Mongołów gdy sprawowali władzę.
  • Dharamsala: Miejsce znane jako wioska w której przebywa duchowy przywódca Tybetańczyków – Dalajlama oraz Tybetański Rząd na Wygnaniu. Jest warte odwiedzenia dla każdego zainteresowanego nieco spokojniejszym, chłodniejszym i mniej zatłoczonym ośrodkiem niż wielkie aglomeracje. Jest to także doskonałe miejsce na zapoznanie się z tybetańskim buddyzmem oraz na pierwszy kontakt z Himalajami.
  • Jaipur: stolica Radżastanu. Nazywana pieszczotliwie różowym miastem ze względu na kolor zabudowy starego miasta, znana jest głównie z malowniczego Amber Fort oraz świetnie pasującej do swojej nazwy ze względu na obcowanie z żywymi zwierzętami Świątyni Małp.