Podróże do Chin

podróże do Chin

Ze względu na swoją rozległą geografię i wyjątkowo długowieczną historię oraz kulturę, Państwo Środka jest jednym z krajów, które bez wątpienia powinniśmy odwiedzić w naszym życiu. Poniżej zaproponujemy kilka miejsc, które z pewnością objawią podróżnikom piękno Chin:

  • Pekin: Warty zobaczenia jest przede wszystkim największy na świecie kompleks pałacowy Gugong – Zakazane Miasto. Ponad osiemset pałaców, wszystkie w starożytnej, ozdobnej architekturze – wewnątrz którego potęgą i pięknem odznacza się szczególnie upodobana przez turystów Świątynia Nieba.
  • Armia Terakotowa: Niemal 7500 figur przedstawiających żołnierzy oraz ich konie – kolokwialnie nazywana przez turystów ósmym cudem świata, ta odkryta w 1974 roku kolekcja prawdziwej wielkości posągów jest dostępna do obejrzenia w Muzeum Pierwszego Cesarza Qin w mieście Xi’an.
  • Klasztor Shaolin: Masywna buddyjska świątynia wybudowana w 495 roku na górze Shaosi z rozkazu cesarza dynastii Wei jest na tyle sławna że mało komu trzeba ją przedstawiać. Znana ze swojej ozdobności oraz powiązania ze sztukami walki oraz mniechem Bodhidharmą, ojcem kung-fu, z pewnością powinna zagościć na naszej liście miejsc do odwiedzenia.
  • Wielki Mur Chiński: Budowla której nikomu nie trzeba przedstawiać. Długa na ponad osiem tysięcy kilometrów i zaliczająca się do listy nowych siedmiu cudów świata, z pewnością warta jest zobaczenia.

Dodaj komentarz